خرید و فروش انلاین بیت کوین به ریال در ایران خرید و فروش انلاین پرفکت مانی به ریال در ایران خرید و فروش انلاین وب مانی به ریال در ایران خرید و فروش انلاین بیت کوین کش - bitcoincash به ریال در ایران خرید و فروش انلاین payeer به ریال در ایران خرید و فروش انلاین ریپل - Ripple به ریال در ایران خرید و فروش انلاین لایت کوین به ریال در ایران خرید و فروش انلاین دوژکوین به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Ethereum به ریال در ایران خرید و فروش انلاین dashcoin به ریال در ایران خرید و فروش انلاین wiredpay به ریال در ایران خرید و فروش انلاین yandexmoney به ریال در ایران خرید و فروش انلاین sberbank به ریال در ایران خرید و فروش انلاین namecoin به ریال در ایران خرید و فروش انلاین advcash به ریال در ایران خرید و فروش انلاین entromoney به ریال در ایران خرید و فروش انلاین zcash به ریال در ایران خرید و فروش انلاین lavapay به ریال در ایران خرید و فروش انلاین lisk به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Augur به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Clams به ریال در ایران خرید و فروش انلاین peercoin به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Gnosis به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Bytecoin به ریال در ایران خرید و فروش انلاین tether به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Golem به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Digibyte - دیجی بایت به ریال در ایران خرید و فروش انلاین Blackcoin - بلک کوین به ریال در ایران خرید بیت کوین - خرید پرفکت مانی - خرید وب مانی خرید و فروش انلاین و اتوماتیک بیت کوین،پرفکت مانی،وب مانی،اتریوم با پشتیبانی 24 ساعته

اسلاید شو

خرید و فروش انلاین بیت کوین،پرفکت مانی،وب مانی،اتریوم - خرید بیت کوین
سیستم های انلاین و مطمئن ما هر ارز الکترونیکی را به صورت خودکار به حساب های ارزی شما ارسال می کند.

خرید بیت کوین

چهارشنبه 20 دی 1396 02:13 قبل از ظهر

نویسنده : Team Exchange Hadi

مهمترین اختراع ۵۰۰ سال اخیر که بشر از آن غافل شده است


خرید و شارژ انلاین و اتوماتیک بیت کوین BTC از ما بر روی بنر خرید کلیک کنید


   فروش انلاین و سریع و  بیت کوین BTC  به ما بر روی بنر فروش کلیک کنید   

اتریوم و بیت کوین

مهمترین اختراع 500 سال اخیر که بشر از آن غافل شده استReviewed by محمد آذرنیوارonSep 25Rating: 5.0

شاید تا به حال نام یوجی ایجیری را نشنیده باشید. اما در سال ۱۹۸۹ او یک چیز باورنکردی ایجاد کرد.چیزی که یوجی ایجاد کرده است انقلابی تر از موتور بخار، کامپیوتر و تلفن هوشمند است.

مهمترین اختراع 500 سال اخیر که بشر از آن غافل شده است

ایجیری در سال های پایانی عمر

اگر از صدها سال پیش تاکنون را بررسی کنیم، فقط تاثیر صعنت چاپ و اینترنت را در زندگی مردم می بینیم . هم اینترنت و هم چاپ، پخش اطلاعات را گسترش دادند و باعث افزایش دانش و آگاهی مردم جهان شد.

پس ما از چه چیزی حرف می زنیم؟ ایجیری چه چیزی را ایجاد کرد که خیلی شگفت انگیز است؟

حسابداری سه طرفه

اگر از آن چیزی نشنیده اید، نگران نباشید. این موضوع در تلویزیون یا شبکه های اجتماعی مطرح نشده است. زمانی که پروفسور ایجیری در سال ۲۰۱۷ فوت کرد، اکثر مردم حتی او را نمی شناختند. بنابراین فقط شما نیستید که او را نمی شناسید. کتاب مشهور او، Momentum Accounting And Triple-Entry Bookkeeping است.

حتی وقتی کلمه ” triple-entry accounting” را در گوگل جستجو می کنید، فقط با چند مقاله ساده و کوچک مواجه می شوید.

پس اگر اختراع ایجیری مهم است چرا کسی از آن چیزی نمی داند؟

چون اولین کاربرد اختراع ایجیری در سال ۲۰۰۸ معرفی شد. این فقط یکی از کاربرد های حسابداری سه گانه ایجیری است و آرام آرام می تواند زندگی ما را تغییر دهد.

برای درک بهتر این موضوع کمی تاریخ را بررسی می کنیم.

بررسی تاریخ حسابداری

مهمترین اختراع 500 سال اخیر که بشر از آن غافل شده است

نکته اساسی: بدون حسابداری، شما نمی توانید این مقاله را در موبایل یا کامپیوتر خود بخوانید. بدون حسابداری نمی توانید حتی خودرو داشته باشید و رانندگی کنید. در حقیقت بدون حسابداری و حسابرسی هیچ تجارتی وجود نخواهد داشت و بدون تجارت، هیچ هواپیما، قطار، تراکتور، موتور بخار، آسمان خراش ها و یا کامپیوتری وجود نخواهد داشت. هیچ دولت یا کشوری بدون حسابداری یا تجارت نمی تواند به حیات خود ادامه دهد.

به عبارت دیگر، اگر حسابداری و تجارت شکل نمی گرفت ما هنوز هم مانند انسان های نخستین، فقط می توانستیم کشاورزی کنیم و یا در جنگل به دنبال شکار باشیم.

اساسا در طول تاریخ دو نوع حسابداری به ما در تکامل و پیشرفت کمک کرد.

اولین پیشرفت: حسابداری یک طرفه (single-entry accounting)

برای سالیان سال انسان ها فقط کشاورزی می کردند یا در جنگل به دنبال شکار بودند. چشم انداز انسان ها محدود بود. یک فرد با قبلیه زندگی می کرد و وظیفه خود را انجام می داد. کسی مالک چیزی نبود و همه برای بقا زندگی می کردند. برای هزاران نسل این چرخه ادامه یافت تا اینکه حسابداری به آن پایان داد.

پس از پیدایش علم حسابداری برای اولین بار توانستیم نوع زندگی خود را انتخاب کنیم و انعطاف شغلی و فکری را در جهان را تجربه کنیم.

اولین نمونه ی حسابداری یک طرفه حدود ۵۰۰۰ سال پیش میان سومریان مرسوم شد. در این نوع حسابداری با خط میخی روی یک لوح نشانه هایی را ثبت می کردند که نشان می داد سهم هر فرد چقدر است.

وقتی که بشر توانایی ثبت مالکیت را پیدا کرد، تجارت آغاز شد. با استفاده از حق مالکیت، افرادی که با نفوذ بودند منابع را در اختیار گرفتند و ثروتمندان و فقرا مشخص شدند. ثروتمندان افراد فقیر را به عنوان سرباز استخدام کردند و حکومت ها و امپراطوری ها به وجود آمدند.

اما حسابداری تک ورودی آنقدر ها هم خوب نبود. در این نوع حسابداری یک نفر که از طرف شاه مشخص می شد، حساب ها را در لوحی ثبت می کرد. همه باید به او اعتماد می کردند و اگر چیزی از آن لوح پاک می شد، کسی حق اعتراض نداشت.

در حسابداری یک طرفه تجارت دو طرفه برای افراد بدون نفوذ و فقیر سخت بود و پادشاهان بیشترین سود را از این راه می بردند.

حسابداری دو طرفه راهی برای نجات

مهمترین اختراع 500 سال اخیر که بشر از آن غافل شده است

نقاشی قدیمی از بندر تجاری ونیز

در سال ۱۴۰۰ میلادی حسابداری یک طرفه به پایان عمر خود رسیده بود. بازرگانان با کشتی های غول پیکر به نقاط مختلف جهان سفر می کردند و با کسانی که تا به حال ندیده بودند تجارت می کردند. به دلیل نقل و انتقال کالا ها از راه دریا، شهرهای بندری مانند ونیز به مراکز تجارت تبدیل شدند. به دلیل حجم بالای تجارت، حسابداری یک طرفه دیگر مورد اعتماد نبود و خطاهای احتمالی آن زیاد بود.

مسلمانان از خیلی قبل تر از حسابداری دو طرفه استفاده می کردند و با گسترش روابط این نوع حسابداری مورد تایید تمام بازرگانان جهان قرار گرفت.

در حال حاضر هنوز هم ۹۰ درصد از شرکت ها و موسسات، از حسابداری دو طرفه استفاده می کنند. در این حسابداری با دو معیار بدهکار و بستانکار، تبادلات انجام می شود.

اما حسابداری دوطرفه با افزایش حجم معملات و فسادهای مالی از پیش تعیین شده، مشکلات زیادی را برای اقتصاد به وجود آورده است و گاهی اوقات باعث ورشکستگی شرکت ها می شود. از این نمونه می توان به شرکت بزرگ انرون اشاره کرد که در سال ۲۰۰۱ ورشکسته شد.

حالا حسابداری سه طرفه به کمک اقتصاد می آید.

سپیده دم: حسابداری سه طرفه

یوجی ایجیری، برای حل مشکلات فساد و مشکلات مالی یک روش بزرگ ارائه داد: ترکیب رمزنگاری و حسابداری.

بسیاری از منتقدان ایجیری می گویند که او فقط ایده آن را ارائه کرده است و کار خیلی بزرگی انجام نداده است. اما با توجه به اینکه او یک برنامه نویس نبود، یک ایده فوق العاده را ارائه داد. در ضمن در کتاب های او نحوه استفاده از حسابداری سه گانه به طور تئوری توضیح داده شده است.

همچنین در زمان او امکان کار بر روی این ایده وجود نداشت زیرا سخت افزارهای مورد نیاز ساخته نشده بودند و برنامه نویسی تکامل نیافته بود.

در سال ۲۰۰۵، رمزنگاری کامل و اجرایی شد. سپس، در سال ۲۰۰۶/۲۰۰۷، برنامه نویس یا گروهی از برنامه نویسان به صورت خواسته یا ناخواسته از ایده ایجیری ( استفاده از رمزنگاری در حسابداری) استفاده کرد. او روی یک ارز جایگزین کار می کرد که غیرمتمرکز بود. این ارز بیت کوین نامیده شد.

این نخستین کاربرد از حسابداری سه طرفه است.

بیت کوین ممکن است ادامه پیدا کند و یا نابود شود. اما موضوع اصلی این است که بیت کوین فقط یکی از کاربردهای بلاک چین است. فناوری بلاک چین قطعا به راه خود ادامه خواهد داد و شرکت ها مجبور خواهند بود برای جلوگیری از فساد و ورشکستگی ، به تدریج آن را بپذیرند.

برای استفاده از حسابداری سه طرفه نیاز به دفتری برای ثبت است که اشتباهات خواسته یا ناخواسته انسانی در آن دخیل نباشد و نتوان آن ها را تغییر داد. بلاک چین دقیقا توانایی انجام این کار و فراتر از آن را دارد.

در این سیستم وقتی دو طرف با هم سازگار هستند وارد بلاک چین می شوند و در آن ثبت می شوند. در بلاک چین تضمین می شود که هر اتفاقی بیافتد آن گزارش قابل تغییر نخواهد بود. مثلا سند ملکیتی که در بلاک چین ثبت شود، به صورت تضمین شده و قابل تغییر باقی خواهد ماند.

این قابلیت بلاک چین باعث می شود که ایده هایی را که قبلا رویا بوده است را به راحتی اجرایی کنیم.

فرایند رای گیری

یکی از هزاران کابرد بلاک چین فرایند رای گیری است. دموکراسی و حکومت مردم بر مردم به یک اساس به اسم رای گیری نیاز دارد. رای گیری همیشه یکی از چالش های مردم و دولت ها بوده است. در حال حاضر ۸۰ درصد فرایند رای گیری نیاز به نیروی انسانی دارد تا بررسی کنند:

  • چند نفر رای داده اند؟
  • آیا آن ها قبلا رای داده اند؟
  • رای خود را به درستی ثبت کرده بودند؟
  • آیا خود فرد در رای گیری شرکت کرده است؟
  • آیا تقلبی اتفاق نیافتاده است؟
  • و چندین مشکل دیگر

قبلا چندین نمونه دستگاه اخذ رای ساخته شده است اما به دلیل متمرکز بودن سرور آن و امکان تقلب، موفق نبوده اند.

بلاک چین این مشکل را هم حل خواهد کرد. آنچه که در آینده ای نه چندان دور شاهد خواهیم بود اجرای سیستم های رای گیری E2E مبتنی بر بلاک چین است.

در این سیستم هر کسی که رای می دهد، رای خود را شخصا تایید می کند و رای شمارش می شود. مردم مجبور نیستند به کسی اعتماد کنند تا رای ها را تایید یا شمارش کند. همچنین دولتمردان و نامزد ها هم می توانند کلید های عمومی افرادی را که رای داده اند ببینند و از رای ها اطمینان حاصل کنند.

چیزی که در این سیستم ها اتفاق می افتد این است که همه چیز را به شبکه ای غیرمتمرکز و غیرقابل نفوذ به نام بلاک چین می سپاریم.

امروزه شرکت های زیادی در حال آزمایش کردن سیستم های رای گیری مبتنی بر بلاک چین هستند و احتمالا تا چند سال آینده شاهد استفاده از آن ها خواهیم بود.

خرید و شارژ انلاین و اتوماتیک بیت کوین BTC از ما بر روی بنر خرید کلیک کنید


   فروش انلاین و سریع و  بیت کوین BTC  به ما بر روی بنر فروش کلیک کنید   

ناپایدار است ؟

خرید و شارژ انلاین و اتوماتیک بیت کوین BTC از ما بر روی بنر خرید کلیک کنید


   فروش انلاین و سریع و  بیت کوین BTC  به ما بر روی بنر فروش کلیک کنید   

مهمترین اختراع 500 سال اخیر که بشر از آن غافل شده است

بله درست است. ارزهای دیجیتال ناپایدار هستند. شما ممکن است مقداری ضرر کنید. اما به این توجه داشته باشید که نوسانات سالانه اکثر ارزهای دیجیتال مثبت بوده است. این را هم در نظر بگیرید که خود شما هم باعث این ناپایداری هستید. بله درست است خود شما.

عدم آگاهی مردم باعث می شود که افت قیمت به وجود بیاید. اما آیا سال های دیگر که مردم آگاه شوند به همین شکل خواهد بود؟ آیا مردم در آینده مانند امروز واسطه ها را می پذیرند؟

به اطراف خود نگاه کنید روز به روز برای مردم حریم خصوصی مهم و مهم تر می شود. مردم دوست دارند بدون واسطه زندگی کنند. حالا می خواهد بیت کوین باشد یا چیز دیگری مردم ابزار های دوری از واسطه ها را دوست خواهند داشت.

در ضمن ارزهای دیجیتالی پدیده ی جدیدی هستند. این ارزها به نوعی جرقه بودند و قطعا برای مشکلات آن ها راهکار های بهتری پیدا خواهد شد.

جهان به سمت غیرمتمرکز بودن حرکت می کند و این اجتناب ناپذیر است.

آن ها پشتوانه ای ندارند

مهمترین اختراع 500 سال اخیر که بشر از آن غافل شده است

این یکی از جنجالی ترین شایعاتی که درباره ارزهای دیجیتال مخصوصا اتریوم و بیت کوین مطرح می شود این است که آن ها ارزش ذاتی ندارند چون پشتوانه ای ندارند.

هیچ چیز ارزش ذاتی ندارد مگر اینکه ما به آن ارزش بدهیم. پشتوانه ارز های سنتی معمولا طلا است.

خرید و شارژ انلاین و اتوماتیک بیت کوین BTC از ما بر روی بنر خرید کلیک کنید


   فروش انلاین و سریع و  بیت کوین BTC  به ما بر روی بنر فروش کلیک کنید   
دیدگاه ها : نظرات
برچسب ها: خرید بیت کوین ، خرید انلاین بیت کوین ، خرید ارزان بیت کوین ، صرافی بیت کوین در ایران ، شارژ اکانت بیت کوین با ریال ، خرید بیت کوین به هر مقدار ، خرید بیت کوین - خرید بیت کوین در ایران - خرید انلاین بیت کوین در ایران - شارژ بیت کوین در ایران - قیمت بیت کوین به ریال - تبدیل بیت کوین به تومان - نحوه خرید و فروش بیت کوین ،
دنبالک ها: خرید انلاین بیت کوین خرید و فروش بیت کوین خرید و فروش بیت کوین در ایران صرافی خرید و فروش بیت کوین خرید و فروش بیت کوین BITCOIN خرید انلاین بیت کوین BITCOIN خرید و فروش BTC خرید BTC خرید انلاین و اتوماتیک BTC تبدیل بیت کوینBTC به ریال خرید بیت کوین کش BCH خرید BCH خرید و فروش BCH خرید انلاین و اتوماتیک BCH در ایران تبدیل انلاین بیت کوین کش BCH به ریال شارژ BCH شارژ انلاین و اتوماتیک BCH قیمت هر BCH بیت کوین کش قیمت لحظه ای بیت کوین کشBCH خرید اتوماتیکBCH در ایران خرید و فروش انلاین و اتوماتیک BCH در ایران به ریال BCH چیست قیمت نوسانی BCH قیمت هر بیت کوین کشBCH به ریال نرخ هر بیت کوین کشBCH خرید بیت کوین کش BCH ارزان خرید بیت کوین BTC خرید و فروش انلاین بیت کوین BTC فروشگاه خرید و فروش بیت کوینBTC خرید ارز دیجیتال بیت کو.ینBTC خرید و فروش پول بیت کوینBTC ارز دیجیتال بیت کوینBTC بیت کوین BTC چیست خرید ارزهای مجازی بیت کوینBTC تنها فروشگاه معتبر برای خرید و فروش بیت کوین BTC در ایران خرید تمام اتوماتیک بیت کوینBTC در ایران ساخت کیف پول انلاین بیت کوینBTC خرید بیت کوین ارزان و بدون کارمزد در ایران خرید بیت کوین با قیمت مناسب خرید بیت کوین بدون کارمزد خرید ارز مجازی بیت کوینBTC اینده بیت کوینBTC اینده بیت کوین BTC صرافی بیت کوین در تهران قیمت هر بیت کوینBTC قیمت خرید و فروش بیت کوین تنها نماینده معتبر برای خرید و فروش بیت کوین در ایران خرید بیت کوین با مقادیر بالا بدون کارمزد در ایران خرید بیت کوین بدون کمسیون و کازمزد اضافی BTC شارژ کیف پول بیت کوینBTC شارژ تمام اتوماتیک بیت BTCکوین خرید و فروش بیت کوین به ریال تبدیل بیت کوینBTC به تومات خرید بیت کوین BTC با کارت شتاب نحوه خرید و فروش بیت کوین شرایط خرید و فروش بیت کوین خرید بیت کوین در ایران خرید بیت کوین BTC از ایران خرید فوری و سریع بیت کوینBTC قیمت بیت کوین در ایرانBTC فروش بیت کوینBTC با مقادیر بالا خرید و فروش بیت کوین BTC به صورت 24 ساعته خرید و فروش بیت کیون به صورت اتوماتیکBTC در ایران خرید و فروش تمامی ارزهای دیجیتال بیت کوین BTC فروش بیش از یک بیت کوینBTC نرخ خرید و فروش بیت کوینBTC شارژ کیف پول بیت کوینBTC خرید کالا با بیت کوینBTC فروش انلاین بیت کوین BTC به ریال ایران سازنده بیت کوینBTC بیت کوین BTC خرید و فروش خرید ارز دیجیتال بیت کوین خرید ارزهای بیت کوین و بیت کیون کش در ایران خرید مقادیر بالا بیت کوین در ایران تحلیل قیمت بیت کوینBTC پیش بینی قیمت بیت کوینBTC اینده بیت کوین خرید بیت کوین BTC ارزان در ایران ،
آخرین ویرایش: جمعه 22 دی 1396 02:14 قبل از ظهر